İade ve Değişim/Müşteri İlişkileri - Assos Pırlanta
8.900 TL ve üzeri alışverişlerinizde Su Yolu Bileklik HEDİYE!

İade ve Değişim

Mağazanız satın aldığım ürünü 30 gün içinde geri götürmeme rağmen iade almıyor, ne yapmalıyım?

Ürün iade garantimiz yalnızca online satış için 14 iş günü sınırı ile geçerlidir. Mağazalardan alınan ürünlerin iadesi ürün kusurlu olmadığı sürece yapılmamaktadır.

Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Ürününüzü sertifikası ve ambalajı ile birlikte satın alınan mağazaya 14 gün içinde getirdiğiniz takdirde konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Pırlanta ürünümü bozdurmak istiyorum, ne kadar kesinti olacak?

Ürününüzü ilk 1 yıl içinde bozdurmak istediğinizde satın alırken ödediğiniz fatura bedeli üzerinden %30,  2. yılda bozdurmak istediğinizde %40, 3. yılda bozdurmak istediğinizde %50 kesinti yapılmaktadır. 3 yıl ve üzeri bir süre söz konusu ise taş ve altının günlük kur değerleri üzerinden değerlendirilir. Her işlem türünde vergiler, Kredi kartı kullanılmış ise komisyon oranı tutardan düşülerek hesaplanacaktır.

Aldığım ürünü çeyrek altın ile değiştirmek istiyorum, mağazanız isteğimi yerine getirmiyor, ne yapmalıyım?

ASSOS markalı ürünler yalnızca ASSOS markalı ürünler ile değiştirilebilir. Yatırım amaçlı ziynet ürünleri ile değiştirilemez.

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapabilirim?

Üründe kullanım olmadıysa satın aldığınız mağazadan ilk 14 gün içinde sertifika ve ürünün faturası ile birlikte başvurarak değişim yapabilirsiniz

Satın aldığım pırlanta ürünü altın ürünle değiştirmek istiyorum, ne yapabilirim?

Satın aldığınız ürünü, aynı ürün grubundan (altın-altın, pırlanta-pırlanta) aynı değerde veya farkını ödemek koşulu ile daha yüksek değerdeki farklı bir ürün ile değiştirilebilirsiniz. Değişime uygun ürünün bedeli, değiştirmek istediğiniz ürünün bedelinden düşük ise, fark iadesi yapılamaz.

Üzerinde patent olmayan ürünleri iade edebilir veya değiştirebilir miyim?

Üzerinde patent olmayan ürünler iade alınamaz veya değiştirilemez.

Almış olduğum ASSOS ürününü aldığım fiyattan iade edebilir miyim?

Ayıplı ürünler dışında ürün iadesi yapılmamaktadır.

Kullanılmış Assos markalı pırlanta ürünü mağazalarınıza nasıl iade edebilirim?

Kullanılmış pırlanta ürünleriniz satın aldığınız fiyattan değil, o anda oluşan altın ve pırlanta kur fiyatları üzerinden alınır. Pırlanta ürün iadelerinin hepsi genel müdürlüğe gelerek eksper incelemesinden geçer. Bu kapsamda geri getirilmiş pırlanta ürünlerde taş kırığı gibi herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol edilir. Hasar mevcudiyetinde ürün iade kapsamı dışında kalır. Eksper incelemesinden onay almış ürünler o an oluşan altın ve pırlanta fiyatları üzerinden firmamızın belirlediği iade şartnamesi üzerinden iade alınır.

Kullanılmış altın ürünümü nasıl iade edebilirim?

Kullanılmış altın ürünleriniz satın aldığınız fiyattan değil, o anda oluşan altın kur fiyatları üzerinden işçiliksiz olarak alınır. 

Almış olduğum kullanılmamış ASSOS markalı ürünü nerede değiştirebilirim?

Ürün değişimleri 14 gün içerisinde sadece ürünün satıldığı mağazadan yapılabilir. Mağazaya 14 gün içerisinde satın alınmış bir ürün değişimi talebi geldiğinde, müşteriden ürünün satış belgesi veya sertifikası talep edilir. Satış belgesi veya sertifika beyan edilemeyen ürün için değişim uygulanmaz. Satış belgesi veya sertifika beyan eden müşteriler için değiştirme işlemi uygulanır. Müşteri için özel tadilat görmüş ürünler ve özel müşteri siparişleri iade alınamaz ve değiştirilemez.

Almış olduğum altın / pırlanta ASSOS markalı ürünü nasıl değiştirebilirim?

Değişim işlemlerinde, alınacak yeni ürünün bedeli iade edilecek ürünün bedelinin altında olmamak şartı ile ve sarrafiye ve tel bilezik gibi ürünler hariç, altın aynı ürün grubundan (altın-altın, pırlanta-pırlanta) aynı değerde veya farkını ödemek koşulu ile daha yüksek değerdeki farklı bir ürün ile 14 gün içerisinde değiştirilebilirsiniz. Faturasız, fişsiz veya sertifikası olmayan ürünler değiştirilemez. 

Hediye ürünü nasıl değiştirebilirim?

Müşterinin hediye amaçlı almış olduğu ürünleri arzu ettiğinde değiştirme/hediye kartı verilebilir. Değiştirme kartının geçerlilik süresi 14 gündür. Ürün kullanılmamış ise 14 gün içerisinde değiştirme kartı ile gelen müşteriden fatura veya fiş sorulmadan ürün değişimi yapılabilir. Hediye ürünlerde değiştirme/ hediye kartı aranır. Ancak ürünün Assos markasına ait olduğu tespit edilebiliyor ama müşteri herhangi bir belge ibraz edemiyorsa, müşteri ürünün alındığı mağazaya yönlendirilir ve ilgili mağaza ürünü evraklarında tespit etmeye çalışır. Mağaza evraklarında ürün kaydına ulaşılamıyorsa müşterinin onayıyla hurda alım prosedürünü uygulanır.

Hangi Assos ürünleri iade edemem veya değiştiremem?

Müşteri için özel tadilat görmüş ürünler ve özel müşteri siparişleri iade alınmaz veya değiştirilemez.

Assos ürünlerinin garanti süresi ne kadardır?

Tüm ürünlerde tamir ve bakım servis garantisi süresi 2 yıldır. 2 yılını doldurmuş ürünlerde tamir ve bakım işlemi için ücret talep edilir. Kullanıcı hatası sonucu oluşacak tamir ve bakım işlemleri ücrete tabidir.

Hangi ürünler garanti kapsamı dışında kalır?

Tadilatları firmamız dışında yaptırılan veya 2 yılını doldurmuş ürünler garanti kapsamı dışında kalır.

*Elinde eski sertifikaları olan müşteriler ürünlerine değiştirme veya iade işlemi yapmak isterlerse ellerinde yazan sertifika kurallarına göre işlem yapılacaktır.

*Assos, yukarıda belirtilen konular hakkında önceden bildirmeksizin değişiklik ve düzeltme yapma hakkına sahiptir.