İptal ve İade İşlemleri/Yasal - Assos Pırlanta
8.900 TL ve üzeri alışverişlerinizde Su Yolu Bileklik HEDİYE!

İptal ve İade İşlemleri

İade ve sipariş iptal işlemlerinde 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Mesafeli Sözleşmeler Yönetmelik hükümleri uygulanır. Alıcılar, sanal mağazadan yapılan alışverişlerde 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Assosdiamond.com'a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Bildirim için iletişim formu'nu kullanabilir, ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tüketici’nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde ve fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle özellikle tüketicinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, kıymetli metal kısımları üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Tüketici'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır. Buna ek olarak kampanya dahilinde alınmış ürünlerde de cayma hakkı kullanılamaz.

İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

İade için; 0538 394 64 64 nolu whatsapp hattımızdan bizimle iletişime geçebilir veya 0850 27767[ASSOS] hattımızdan telefonla arayabilirsiniz. 

İade ve ya iptal etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV'si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün assosdiamond.com'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takiben ürün incelemesi uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 14 iş gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
(Not: Ziraat bankası para iade işlemi minimum 20 iş günüdür. Süreç banka prosedürü gereği uzamaktadır.)