24 Ayar 100 Gram Altın Fiyatı - Assos Pırlanta
8.900 TL ve üzeri alışverişlerinizde Su Yolu Bileklik HEDİYE!

Onsa Gram Altınlar

Artan fiyat
Azalan fiyat
Popülerlik

Toplam 1 ürün var.

Beğen Beğen

SINIRLI STOK

295.327 TL
98.442 TL x 3 taksit
Onsa Gram altınlarda yer alan altın saflığı karat olarak ifade edilmektedir. Ülkemizde ayar şeklindeki kullanımı yaygın olsa da karat ifadesiyle altının ne kadar saf olduğunu anlayabilirsiniz. Altının saf hali 24 ayar ve 1000 miligram olarak ortaya çıkmaktadır. 22 ayarda ise gram başına 916 miligramdır.
 
Eritilmiş altının dikdörtgen kalıplara dökülerek soğutulmasıyla elde edilen ve Assos güvencesi ile üretilen Onsa külçe altın, ekonominin gereksinimlerine uygun olabilecek şekilde gramlık ağırlıklarda da Assos’ta sizlere sunuluyor. Kullanımı giderek yaygınlaşan yatırım araçları arasındaki gram altınların yatırım amaçlı kullanılmasındaki en temel sebep alım ve satım fiyatları açısından daha avantajlı olmasıdır.
 
ASSOS’ta yer alan Onsa gram altınlar farklı ayar özellikleriyle sizlere sunulmaktadır. Onsa Gram altın fiyatları konusunda da farklı seçenekleri sizlere sunan Assos’u tercih ederek yatırımlarınızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir bir şekilde paketlenerek adresinize kadar ulaşan Onsa gram altınlar sertifikalı altınlardır ve Türkiye’nin her yerinde kabul görmektedir. İstediğiniz zaman satın aldığınız gram altınlarınızı kuyumcu veya benzeri işletmelerde bozdurarak nakit paraya da çevirebilirsiniz.
 
Hediye olarak da yaygın bir şekilde tercih edilen gram altınları özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en değerli hediyeler arasında yer almaktadır. Düğün, özel davetler ve sünnet töreni gibi özel günlerin vazgeçilmezlerinden olan Onsa gram altınlar yatırım aracı olarak değerlendirilebileceği gibi aynı zamanda hediye olarak da kullanılabilmektedir.
 

1. Gram Altın Nedir?

Gram altın, 1 gram ağırlığındaki altın anlamına gelen değer miktarıdır. Ağırlığı standart olarak sunulan gram altın, altının işlenmemiş halidir. Gram altının bu şekilde üretilmesinin nedeni çeşitlendirilerek kullanımının kolaylaştırılmasıdır. Çoğunlukla 22 ayar (916) ve 24 ayar(995) olarak satışa sunulan gram altının; 1 gr, 2.5 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, ve 100 gr olarak üretilen çeşitleri de bulunmaktadır.

2. Gram Altın Nasıl Alınır?

Gram altım alışverişlerinizi güvenilir altın alışverişinin adresi Altinbas.com başta olmak üzere bankaların online işlem menüleri ve döviz büroları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gram altın alırken kesinlikle sertifikası olup olmadığına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Altın fiyatları her gün değiştiği için gram altın almadan önce altının güncel kurunu kontrol etmekte de fayda vardır.

3. Gram Altın Kullanım Alanları Nelerdir?

Gram altını ister yatırım ister hediye amaçlı kullanabilirsiniz. Yatırım amaçlı alımlarda fiziksel ya da bankacılık işlemleri üzerinden sanal olarak satın alarak yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde, hediye amaçlı da kullanılan altını doğum günlerinde, düğünlerde, iş ya da yeni bebek tebriklerinde kullanabilirsiniz.

4. Gram Altın Hediye Edilir Mi?

Gram altın, hem güvenilir bir yatırım aracı olması, hem de istendiği zaman nakde çevrilebilmesi özelliğiyle hediye olarak alınabilir. Aldığınız gram altını sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza hediye ederek kullanışlı ve güvenilir bir hediye seçimi yapmış olursunuz. Dilerseniz Altinbas.com üzerinden gram altın alışverişinizi gerçekleştirip, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

5. Düğünde Gram Altın Takılır Mı?

Gram altın, düğünlerde hediye olarak takılabilen bir yatırım aracıdır. Daha uygun bütçe ile düğün hediyenizi vermek isterseniz gram altın doğru bir tercih olacaktır. Yeni nesil düğünlerde altın ve para gibi hediyeler keseye atıldığı için özel kutusundaki gram altını gittiğiniz düğünde ister keseye atarak ister evlenen yakınınıza armağan ederek karşınızdakini mutlu edebilir ve mütevazı bir hediye vermiş olursunuz.